Piast Lubanice w klasie A

W sobotę, 19 sierpnia, rozpoczęły się rozgrywki w lubuskiej klasie A. Swój inauguracyjny mecz rozegrał beniaminek, Piast Lubanice.

Piast Lubanice w sezonie 2016/2017 wywalczył tytuł mistrza żarskiej klasy B i tym samym wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywek.

Podczas pierwszego spotkania piłkarze Piasta gościli na swoim boisku drużynę Czarnych Drągiowina. W ubiegłym sezonie drużyna Czarnych zajęła 10 miejsce w grupie Zielona Góra IV w klasie A, zdobywając 24 punkty (7 zwycięstw, 4 remisy i 14 porażek).

Sobotnie spotkanie w Lubanicach zakończyło się wynikiem 2:2 (2:2).

Przed spotkaniem odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i upominków< Gratulacje piłkarzom Piasta złożyli: Leszek Mrożek, wójt gminy Żary, Janina Wilga, sekretarz Zarządu Podokręgu Żary i Radosław Pogorzelec, wiceprezes LZPN.

Drużyna Piasta Lubanice ma już za sobą jedno sezonową przygodę z klasą A. Życzymy, aby tym razem na dłużej zagościła na A-klasowych boiskach.