Turniej halowy o Puchar Starosty Żarskiego

Zarząd Podokręgu Żary organizuje w dniu 4 marca br. halowy turniej dla klubów Podokręgu Żary. Zgłoszone do turnieju drużyny będą rywalizować o Puchar Starosty Powiatu Żarskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej.

Halowe mistrzostwa w piłce nożnej o Puchar Starosty Żarskiego

Żary 04 marca 2017 r.

CEL:

Propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Popularyzacja gry w halową piłkę nożną.

Popularyzacja zdrowej, sportowej rywalizacji.

Przygotowanie zespołów do rozgrywek ligowych

Wyłonienie mistrza o Puchar Starosty Żarskiego na rok 2017.

ORGANIZATOR:

Zarząd Podokręgu Żary przy LZPN Zielona Góra

PATRONAT:

Starosta Powiatu Żarskiego

TERMIN I MIEJSCE:

Turniej odbędzie się w dniu 04 marca 2017 roku.

Rozpoczęcie turnieju o godz. 10:00 w hali sportowo – widowiskowej LO im. Bolesława Prusa w Żarach

Odprawa przed turniejowa godz. 9.45

UCZESTNICTWO:

Prawo startu mają zespoły zaproszone przez organizatora tj.

Organizator rezerwuje sobie prawo do ograniczenia liczby drużyn uczestniczących w turnieju.

1. „ HURAGAN” Lubomyśl 6.”ISKRA” Jabłoniec

2. „KS” Lipna 7.” TUPLICZANKA” Tuplice

3. „NYSA” Trzebiel 8.” ŁUŻYCZANKA” Lipinki

4. „WKS” Łaz 9.”NYSA” Przewóz

5. „ZIELONI” Drożków 10.”BŁĘKITNI” Olbrachtów

1. Warunkiem dopuszczenia do turnieju jest zgłoszenie drużyny dostarczając organizatorowi w dniu turnieju kartę zgłoszenia. - do pobrania u organizatora.

2. Każda drużyna do turnieju może zgłosić max 10 zawodników. Zawodnik w dniu turnieju musi mieć ukończone 16 lat. Za weryfikację wieku zawodnika odpowiedzialność ponosi kierownik danego klubu startującego w turnieju. 3. W przypadku wystąpienia w turnieju zawodnika nieuprawnionego do gry drużyna przeciwna wygrywa mecz walkowerem.

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA TURNIEJU

1. Organizator w dniu turnieju przeprowadzi losowanie na podstawie którego zespoły

zostaną przydzielone do dwóch grup: A i B. W wyniku przeprowadzonego

losowania zespoły z nr 1A, 2A, 3A, A4, A5 zagrają w grupie A,

zaś zespoły z nr 1B, 2B, 3B, 4B , 5B zagrają w grupie B.

2. W grupach zespoły rywalizują systemem „każdy z każdym”

3. W następnej fazie turnieju – meczach półfinałowych – biorą udział dwa najlepsze zespoły z grupy A i B.

4. Mecze półfinałowe odbywają się na zasadzie:

A1 – B2

A2 – B1

5. W meczu o trzecie miejsce spotkają się zespoły które przegrały, a w meczu o pierwsze miejsce w turnieju zespoły które wygrały mecze półfinałowe.

6. Zespoły które zajęły trzecie miejsca w grupie spotkają się w meczu o 5 miejsce.

KLASYFIKACJA

1. O miejscu w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, odpowiednio za wygraną 3 pkt., za remis 1pkt., za przegrana 0 pkt.

2. W przypadku równej ilości punktów o miejscu w grupie decyduje wynik meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami, lepszy stosunek bramek, następnie większa liczba zdobytych bramek.

3. W przypadku równej ilości punktów, remisu w meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami, takiego samego stosunku bramek, takiej samej liczby zdobytych bramek, o miejscu w grupie decyduje seria rzutów karnych( po trzy rzuty karne, a przy braku rozstrzygnięcia po jednym rzucie karnym aż do rozstrzygnięcia).

4. W przypadku remisu w meczach półfinałowych oraz w meczach o piąte, trzecie

i pierwsze miejsce o zwycięstwie decyduje seria rzutów karnych( po trzy rzuty karne,

a przy braku rozstrzygnięcia po jednym rzucie karnym aż do rozstrzygnięcia).

PRZEPISY GRY

Mecze odbywały się będą w oparciu o przepisy gry opracowane przez organizatora (Uproszczone Przepisy Futsalu) o których kierownicy drużyn zostaną poinformowani na odprawie przed turniejowej.

ZASADY FINANSOWANIA

1.Udział w turnieju jest bezpłatny.

2.Organizator zapewnia opiekę medyczną oraz obsługę sędziowską.

3.Prosimy o pilne potwierdzenie e-mail udział w turnieju aby móc zamówić odpowiednią

ilość porcji żywieniowych dla uczestników.

Przewodniczący Podokręgu Żarskiego

Wiesław Zaleszczak

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymają dyplomy. Drużyny zajmujące miejsca I do V otrzymają okolicznościowe puchary.

Okolicznościowe statuetki i dyplomy otrzymują również:

• najlepszy bramkarz turnieju
  • król strzelców turnieju
  • MVP turnieju

SĘDZIOWANIE

Organizator ustala, że sędziami w turnieju będą sędziowie Okręgowego Kolegium Sędziowskiego przy LZPN w Zielonej Górze – Podokręg Żary.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu wypadków, utraty zdrowia lub życia oraz zagubienia, uszkodzenia sprzętu lub odzieży oraz kradzieży rzeczy osobistych zawodników.

2. Organizator nie ubezpiecza zawodników od nieszczęśliwych wypadków, uczestnicy biorą udział w turnieju na własna odpowiedzialność( odpowiedzialność klubu biorącego udział w turnieju ).

3. Każdy z uczestników turnieju zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu turnieju

i regulaminu hali sportowo – widowiskowej LO Żary im. Bolesława Prusa.

4. Kapitan zespołu jest zobowiązany zapoznać pozostałych zawodników w swojej drużynie z regulaminem turnieju oraz regulaminem sali sportowo – widowiskowej LO Żary im

Bolesława Prusa. , którzy fakt zapoznania się z w/w regulaminami odnotowują podpisem

w karcie zgłoszenia do turnieju.

5. W przypadku nie przestrzegania regulaminu turnieju, regulaminu hali sportowo – widowiskowej w LO Żary lub przepisów gry sędzia w porozumieniu z organizatorem

ma prawo do weryfikacji wyniku meczu, dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny

z turnieju.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania i powielania materiałów filmowych i fotograficznych z turnieju.

DO INTERPRETACJI NINIEJSZEGO REGULAMINU UPRAWNIONY JEST TYLKO ORGANIZATOR