Turniej charytatywny

W sobotę, 20 lutego, w Starym Folwarku w Pietrzykowie odbył się turniej charytatywny „Oldboy z gwiazdami – pomagaj innym”. Turniej został zorganizowany na rzecz Daniela Świerczyńskiego, który po wypadku wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Do zdobycia były m.in. koszulki piłkarskie, piłka z autografami, czy kosz regionalnych wiktuałów.

Turniej otworzył prezes LZPN, Robert Skowron i wicemarszałek województwa lubuskiego, Stanisław Tomczyszyn. Podczas otwarcia turnieju „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” został odznaczony Wiesław Zaleszczak, przewodniczący Podokręgu Żary.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów: Bobry Nowogród Bobrzański, Czarni Żagań, Drużyna Gwiazd (m.in. z Sebastianem Dudkiem, Tomaszem Mirosławem Kędziorą i Łukaszem Gargułą), Hayduk Żary i Piast Iłowa. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce – Drużyna Gwiazd

II miejsce – Piast Iłowa

III miejsce – Bobry Nowogród Bobrzański

IV miejsce – Hayduk Żary

V miejsce – Czarni Żagań

Najlepszy strzelec – Paweł Sereda, najlepszy bramkarz – Dariusz Mielniczek, najlepszy zawodnik – Sebastian Dudek.