Mecz charytatywny

W dniu dzisiejszym został rozegrany mecz charytatywny na rzecz dwuletniego Mikołaja Walaska pomiędzy drużynami żarskiej KPP i Podkolegium Żarsko-Żagańskiego. Policjanci wygrali z sędziami 1:0 (0:0), ale nie wynik spotkania był najważniejszy. Celem imprezy było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację Mikołaja. Zwycięską bramkę zdobył Krzysztof Majewski. Imprezę wsparł Robert Skowron, prezes Lubuskiego ZPN oraz Jan Suchecki, przewodniczący Lubuskiego KS.

Organizatorzy zorganizowali także aukcję na rzecz małego Mikołaja. Były m.in. piłki z podpisem Zbigniewa Bońka, koszulki i szaliki piłkarskie oraz inne przedmioty, nie zawsze związane z piłką nożną. Można było uraczyć się mięsem z dzika oraz kiełbaską z grilla lub bigosem, a wszystko za datek do puszki. Dla dzieci przygotowano dmuchańce. Był także pokaz umiejętności psa tropiąco-patrolowego.

Nie wszystkie przedmioty udało się sprzedać, ale aukcja będzie kontynuowana w Internecie przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest Mikołaj Walasek. Organizatorzy będą też wdzięczni za wszelkie datki pieniężne przekazane dla Mikołaja na konto fundacji.