Kiedy można bezkarnie odebrać sędziemu piłkę?

Kiedy można bezkarnie odebrać sędziemu piłkę? Ba, nawet trzeba! Tylko podczas meczu piłkarze kontra sędziowie.

Rozegrany 1 maja na stadionie Unii Kunice Żary mecz pomiędzy reprezentacją Podokręgu Żary a reprezentacją sędziów Podkolegium Żarsko-Żagańskiego zakończył się wynikiem remisowym 3:3, w rzutach karnych lepsi okazali się sędziowie, wygrywając 3:2.

Reprezentacja Podokregu wystąpiła w składzie: Tomasz Flaga, Radosław Krukowski, Łukasz Lis, Piotr Gacioch, Piotr Makowski, Patryk Wąsik, Przemysław Flaga, Damian Domaradzki, Dominik Nikoliszyn, Kacper Sawicki, Radosław Pogorzelec, Michał Terechowicz i Kacper Andraszak, pod wodzą trenerów Andrzeja Dudka i Andrzeja Świerczyńskiego.

Reprezentacja sędziów: Marek Szymański, Tomasz Kucharczyk, Grzegorz Dudek, Łukasz Sobczyk, Krzysztof Jaworski, Dawid Kuźmiak, Mariusz Maćko, Piotr Wójtowicz, Maciej Jankiewicz. Maciej Dudek, Paweł Horożaniecki, Mariusz Niedzielan, Kamil Sobczyk, Mateusz Niedzielan, Krzysztof Matrunionek, Karol Zjawin, pod wodzą trenerów Jarosława Gałązki i Mariusza Maćko.

Mecz poprowadzili: Eugeniusz Siera (sędzia główny), Mieczysław Witkowski i Marian Maj. A w roli spikera zawodów zadebiutował sędzia piłkarski, Albert Pachowicz.
Bramki dla reprezentacji Podokręgu zdobyli: Przemysław Flaga 2 i Dominik Nikoliszyn, dla sędziów Mariusz Maćko 3.
Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci Ryszarda Ruszkiewicza, sportowca, trenera, nauczyciela i dziennikarza sportowego.
Sędzia główny spotkania, pan Eugeniusz Siera, prowadzeniem tego spotkania zakończył swoją długoletnią karierę. Życzymy wszystkiego najlepszego na "sędziowskiej emeryturze"