Halowy Turniej Orlika o Puchar Starosty Żarskiego

W sobotę, 23 marca, młodzi adepci piłki nożnej rozegrali halowy turniej, organizowany przez Podokręg Żary, przy pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Żarach i Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej otworzyli: Wiesław Zaleszczak, przewodniczący Podokręgu Żary, Robert Skowron, prezes LZPN i Radosław Pogorzelec, jeden z wiceprezesów LZPN.

Prezes Robert Skowron przywiózł młodym piłkarzom szalik z meczu Polska – Estonia i koszulkę z autografem Zbigniewa Bońka jako nagrody w mini konkursie, sprawdzającym wiedzę młodych piłkarzy o reprezentacji i piłkarzach z województwa lubuskiego. Albo pytania były za łatwe, albo wiedza młodych adeptów tak rozległa, bowiem obie nagrody w błyskawicznym tempie trafiły do rąk zawodników.

W turnieju rywalizowało dziesięć drużyn z terenu Podokręgu Żary. Mecze eliminacyjne rozgrywano w dwóch grupach:

KS Promień Żary

Łużyczanka Lipinki Łużyckie

ŁKS Łęknica

Akademia Młody Talent Żary

Unia Kunice Żary

Budowlani Lubsko

ISF Żary

Delta Sieniawa Żarska

Błękitni Olbrachtów

Sparta Grabik

Mecze półfinałowe rozegrały po dwie najlepsze drużyny z grup A i B. Zwycięzca grupy A z drugą drużyną grupy B i zwycięzca grupy B z drugą drużyną grupy A.

Wyniki meczy półfinałowych:

KS Promień Żary – Sparta Grabik 0:2

ISF Żary – Młody Talent Żary 2:2 (k. 3:2)

Mecz o III miejsce:

Młody Talent Żary – Promień Żary 2:0

Mecz finałowy:

ISF Żary – Sparta Grabik 2:0

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. ISF Żary

2. Sparta Grabik

3. Młody talent Żary

4. KS Promień Żary

5. Budowlani Lubsko

6. Łużyczanka Lipinki Łużyckie

7. Błękitni Olbrachtów

8. ŁKS Łęknica

9. Delta Sieniawa Żarska

10. Unia Kunice Żary

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale pamiątkowe, a drużyny puchary i nagrody rzeczowe.

Wręczono także nagrody indywidualne:

Joanna Frątczak ze Sparty Grabik – najlepsza zawodniczka turnieju

Filip Wojtusik z Młodego Talentu – najlepszy zawodnik turnieju

Maciej Michałek z ISF – najlepszy strzelec turnieju

Oliwier Rybarczyk z ŁKS Łęknica – najlepszy bramkarz turnieju.

Młodym adeptom i ich trenerom dziękujemy za udział w turnieju. Gratulujemy nagrodzonym. A wszystkim uczestnikom życzymy niegasnącej pasji do piłki nożnej.